פרק 208: ‘סיפור אחר’ - בקו האש - סאלי בקר

סאלי בקר, יהודייה בריטית נסעה להציל ילדים בימי מלחמת האזרחים ביוגוסלביה. עד מהרה היא הפכה לאדם היחיד שיכול היה לצאת ולהיכנס בחופשיות מאזורים שלמים ומהעיר מוסטאר. לאחר שחילצה פצועים והצילה ממוות רבים, כינו אותה המקומיים 'המלאך ממוסטר'. בתחילת הפרק, תשמעו את אורי בנקי בנאומו במצעד הגאווה בשנה שעברה.

זהו הפרק האחרון בסדרה 'סיפור אחר' לזכר שירה בנקי. לפני כשנה יצאנו לקמפיין גיוס המונים, במהלכו תרמו עשרות אומנים, צלמים, ציירים ואנשים כמעט מכל תחום אפשרי, מוצרים והופעות. מאות אנשים רכשו כרטיסים, משחקים, איורים וספרים ועזרו לממן את הפרויקט החשוב הזה שעדיין נמצא בראשית דרכו. את התרומה שהעבירה אותנו מעל לסכום הנדרש תרם מאזין של התכנית, אדם דתי שביקש להישאר בעילום שם. זה ריגש אותנו מאוד.

כיום יש מספר מערכי שיעור שנוצרו עבור התכנית ובקרוב נתחיל להעביר אותם לרשתות חינוך שיצרו איתנו קשר וביקשו לשתף פעולה. אנחנו גם עומדים להתחיל להכשיר בני נוער להפוך ל-'שגרירים של סובלנות', שיספרו את הסיפורים הללו לבני נוער אחרים במסגרות שונות.

בפרק המחודש תשמעו את סיפורה של סאלי בקר, 'המלאך ממוסטר'. סאלי ממשיכה להציל ולחלץ ילדים רבים בכל רחבי העולם. עזרו לסאלי לעזור להם:

 http://www.roadtopeace.org.uk/

האזנה מהנה!

Share | Download

Episodes Date

Load more